Sawako Sawatari is a character from Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara... featuring very long blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74742 |
|---|---|
| Name | Sawako Sawatari |
| Other Names | 佐渡 紗和子 (さわたり さわこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| Tags | labcoat, bolo tie, vest, skirt, tights, pumps |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sawako Sawatari
Profile
Sawako Sawatari is a character from Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara....
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| eze joined |

Facebook 
Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara...