Akira Akizuki is a character from Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara... featuring medium-length maroon hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74743 |
|---|---|
| Name | Akira Akizuki |
| Other Names | 璃月 晶 (あきづき あきら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aya Honjou, 本城亜夜, ほんじょう あや |
| Tags | whistle, ponytail, tanned, sneakers, shorts |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Akizuki
Profile
Akira Akizuki is a character from Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara....
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Maroon hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Moshimo Youmuin no Oji-san ga Saimin wo Oboetara...