Yuuki Goshogawara is a character from Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte! featuring medium-length black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74756 |
|---|---|
| Name | Yuuki Goshogawara |
| Other Names | 御所川原 友希 (ごしょがわら ゆうき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | school uniform, stockings, side ponytail, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuki Goshogawara
Profile
Yuuki Goshogawara is a character from Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Souta Hatsuaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Pipotoast rated Elfen Lied: In the Passing Rain, or, How Can a Girl Have Reached Such Feelings? ★★★
|

Facebook 
Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!
Pipotoast rated