Mahiru Komachi is a character from Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte! featuring very long blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74758 |
|---|---|
| Name | Mahiru Komachi |
| Other Names | 小町 まひる (こまち まひる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | school uniform, twintails, ahoge |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 140cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Komachi
Profile
Mahiru Komachi is a character from Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Watashi ga Suki nara "Suki" tte Itte!