☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 74782 |
|---|---|
| Name | Misako Amami |
| Other Names | 天見 美佐子 (あまみ みさこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hitozuma Swimming Club |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | swimsuit, braid, blunt bangs |
| Personality | |
| Age | 29 |
| Height | 161cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misako Amami
Profile
Anime girl Misako Amami is a character from Hitozuma Swimming Club.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ExHaseo 12 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| liririlarilarp joined |
| cheek joined |
4 
Facebook 

Hitozuma Swimming Club