Chikagi Katsuragi appears in Starlit Marmalade as an unsorted character with long green hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74836 |
|---|---|
| Name | Chikagi Katsuragi |
| Other Names | 桂木 千鍵(かつらぎ ちかぎ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Starlit Marmalade |
| Media Type | drama cd |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | bow, twintails, waitress |
| Personality | |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikagi Katsuragi
Profile
Chikagi Katsuragi is a character from Starlit Marmalade.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Green hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Starlit Marmalade