Hibiki Hibino is an unsorted character from Starlit Marmalade known for short orange hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74837 |
|---|---|
| Name | Hibiki Hibino |
| Other Names | 日比乃 ひびき(ひびの ひびき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Starlit Marmalade |
| Media Type | drama cd |
| Voiced By | Youko Honda, 本多陽子, ほんだ ようこ |
| Tags | ahoge, bow, waitress |
| Personality | |
| Birthday | September 7 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 154cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hibiki Hibino
Profile
Hibiki Hibino is a character from Starlit Marmalade.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Caticatu joined |
| jojoislusty joined |

Facebook 
Starlit Marmalade