Yasuna Shimazu is a character from Emuria! ~Ore ga Do M ni Natta no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui~ featuring medium-length blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74984 |
|---|---|
| Name | Yasuna Shimazu |
| Other Names | 島津 耶沙 (しまづ やすな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Emuria! ~Ore ga Do M ni Natta no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kasumi Yomogi, 蓬かすみ, よもぎ かすみ |
| Tags | school uniform, cravat, twintails, butterfly, belt, stockings, tail, underwear, frills, punk, detached sleeves, jacket, bag |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yasuna Shimazu
Profile
Yasuna Shimazu is a character from Emuria! ~Ore ga Do M ni Natta no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |

Facebook 
Emuria! ~Ore ga Do M ni Natta no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui~