|
☰ Links
|
|
| ID | 75108 |
|---|---|
| Name | Aoi Izumi |
| Other Names | 和泉 葵 (いずみ あおい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Haru Uso -Passing Memories- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Izumi
Profile
Anime girl Aoi Izumi is a character from Haru Uso -Passing Memories-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | (Brown) |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Bubble_cat joined |
| tx018221 joined |

Facebook 
Haru Uso -Passing Memories-