Noa Kagetsuin appears in Naderebo! as one of the main characters with very long white hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 75123 |
|---|---|
| Name | Noa Kagetsuin |
| Other Names | 架月院 乃蒼 (かげついん のあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Naderebo! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minaho Matsudaira, 松平美波穂, まつだいら みなほ |
| Tags | school uniform, stockings, chibi, twintails |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 162cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noa Kagetsuin
Profile
Noa Kagetsuin is a character from Naderebo!.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ranmuki55 joined |

Facebook 
Naderebo!