Sakura Wakimiya is an unsorted character from Oni Seiyoku known for medium-length brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75202 |
|---|---|
| Name | Sakura Wakimiya |
| Other Names | 湧宮 咲良 (わきみや さくら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oni Seiyoku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | mini skirt, plaid, shirt, stockings, boots |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Wakimiya
Profile
Sakura Wakimiya is a character from Oni Seiyoku.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MargotN joined |

Facebook 
Oni Seiyoku