Anime girl Kurisu Yoshiya is a adult with to shoulders length blonde / yellow hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75223 |
|---|---|
| Name | Kurisu Yoshiya |
| Other Names | 野々村紗夜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tincle ★ Twinkle Festival! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| Tags | nun |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 166cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kurisu Yoshiya
Profile
Anime girl Kurisu Yoshiya is a character from Tincle ★ Twinkle Festival!.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| reewhyderp joined |
14 
Facebook 
Tincle ★ Twinkle Festival!