One of the notable characters from Tarareba, Yuzuko Michimura is recognized for very long blonde hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76467 |
|---|---|
| Name | Yuzuko Michimura |
| Other Names | 路村 ゆずこ (みちむら ゆずこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tarareba |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Jun Miruno, ミルノ純, みるの じゅん |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbons |
| Personality | |
| Birthday | February 1 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 155cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuko Michimura
Profile
Yuzuko Michimura is a character from Tarareba.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12
Facebook 
Tarareba