Tomoe Naruto appears in Hataraku Otona no Ren'ai Jijou as an unsorted character with long brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76523 |
|---|---|
| Name | Tomoe Naruto |
| Other Names | 鳴門 ともえ (なるみ ともえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hataraku Otona no Ren'ai Jijou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | coat, detective |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tomoe Naruto
Profile
Tomoe Naruto is a character from Hataraku Otona no Ren'ai Jijou.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
Hataraku Otona no Ren'ai Jijou