One of the notable characters from Hataraku Otona no Ren'ai Jijou, Yurika Toba is recognized for long gray hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76524 |
|---|---|
| Name | Yurika Toba |
| Other Names | 鳥羽 優里香 (とば ゆりか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hataraku Otona no Ren'ai Jijou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Tezuka, 手塚りょうこ, てづか りょうこ |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yurika Toba
Profile
Yurika Toba is a character from Hataraku Otona no Ren'ai Jijou.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |
8
Facebook 
Hataraku Otona no Ren'ai Jijou