Anime girl Slime is a teen with to shoulders length pink hair and blue / green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76684 |
|---|---|
| Name | Slime |
| Other Names | スライム |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | ponytail, opera gloves, stockings, scarf, spear, helmet, armor |
| Personality | |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Slime
Profile
Anime girl Slime is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kevin777 joined |

Facebook 
Moero Chronicle