Orthros is an unsorted character from Moero Chronicle known for medium-length brown hair, blue eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76688 |
|---|---|
| Name | Orthros |
| Other Names | オルトロス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | dog ears, tail, chain, detached sleeves, stockings, paws |
| Personality | |
| Bust | 62cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 63cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Orthros
Profile
Orthros is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Moero Chronicle