One of the notable characters from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma, Aifa Ryuusenji is recognized for very long blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76714 |
|---|---|
| Name | Aifa Ryuusenji |
| Other Names | 竜泉寺 愛花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiromi Igarashi, 五十嵐裕美, いがらし ひろみ |
| Tags | odango, twintails, qipao, skirt, bracelet, anklet |
| Personality | |
| Birthday | January 1 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 145cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aifa Ryuusenji
Profile
Aifa Ryuusenji is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma