Makura Migita is an unsorted character from Maitetsu known for very long maroon hair and blue / green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76942 |
|---|---|
| Name | Makura Migita |
| Other Names | 右田 真闇 (みぎた まくら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maitetsu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | braid, jacket |
| Personality | |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 163cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makura Migita
Profile
Makura Migita is a character from Maitetsu.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Maroon hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Z0D14CK1LL3R joined |
| Anomi joined |
| kamille joined |
| blonda joined |

Facebook 
Maitetsu
Maitetsu - Last Run!!