Kisaki Houshou appears in Maitetsu as an unsorted character with very long white hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76943 |
|---|---|
| Name | Kisaki Houshou |
| Other Names | 宝生 稀咲 (ほうしょう きさき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maitetsu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | suit, necklace |
| Personality | |
| Birthday | July 1 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 160cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kisaki Houshou
Profile
Kisaki Houshou is a character from Maitetsu.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maitetsu
Maitetsu - Last Run!!