Yuzuki Niimi is one of the main characters from Gin'iro, Haruka known for very long black hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76979 |
|---|---|
| Name | Yuzuki Niimi |
| Other Names | 新見 雪月 (にいみ ゆづき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Gin'iro, Haruka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | school uniform, tights, bow, hair ribbon, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 147cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Niimi
Profile
Yuzuki Niimi is a character from Gin'iro, Haruka.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Gin'iro, Haruka