Adelheid von Bergstrasse appears in Floral Flowlove as one of the main characters with short blonde hair and green eyes.
☰ Links
|
|
| ID | 76995 |
|---|---|
| Name | Adelheid von Bergstrasse |
| Other Names | アーデルハイト・フォン・ベルクシュトラーセ, Aa-chan |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Floral Flowlove |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | school uniform, tights, hat, hair ornament |
| Personality | |
| Birthday | May 22 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 150cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Adelheid von Bergstrasse
Profile
Adelheid von Bergstrasse is a character from Floral Flowlove.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|


Facebook 
Floral Flowlove
SKyongmania faved