Kohane Tsubaki is one of the main characters from Floral Flowlove known for short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77000 |
|---|---|
| Name | Kohane Tsubaki |
| Other Names | 椿姫 こはね (つばき こはね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Floral Flowlove |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Gotou, 後藤麻衣, ごとう まい |
| Tags | school uniform, knee highs, pet, ribbon, hairclip, braid |
| Personality | |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 154cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kohane Tsubaki
Profile
Kohane Tsubaki is a character from Floral Flowlove.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | (Hip / Past Hip) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Floral Flowlove