Marina Hiiragi appears in Kimi to Yumemishi as one of the main characters with very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77023 |
|---|---|
| Name | Marina Hiiragi |
| Other Names | 柊 真里奈 (ひいらぎ まりな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kimi to Yumemishi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Marie Miyake, 三宅麻理恵, みやけ まりえ |
| Tags | school uniform, tights |
| Personality | |
| Birthday | June 24 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marina Hiiragi
Profile
Marina Hiiragi is a character from Kimi to Yumemishi.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi to Yumemishi