One of the notable characters from Astral Air Finale, Tachibana Ochiba is recognized for very long red hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77599 |
|---|---|
| Name | Tachibana Ochiba |
| Other Names | |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Astral Air Finale |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 11 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 159cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tachibana Ochiba
Profile
Tachibana Ochiba is a character from Astral Air Finale.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Pipotoast rated Elfen Lied: In the Passing Rain, or, How Can a Girl Have Reached Such Feelings? ★★★
|
1
15 
Facebook 
Astral Air Finale
Pipotoast rated