Anime girl Christina is a teen with to shoulders length blonde / yellow hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77739 |
|---|---|
| Name | Christina |
| Other Names | クリスティーナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Live! School Idol Festival |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | school uniform, drillhair, skirt, tie |
| Personality | |
| Birthday | January 21 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 161cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Christina
Profile
Anime girl Christina is a character from Love Live! School Idol Festival.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kevin777 joined |

Facebook 
Love Live! (Series)
Love Live! School Idol Festival