|
☰ Links
|
|
| ID | 78198 |
|---|---|
| Name | Alisa Crowley |
| Other Names | アリサ・クロウリー |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Natsu no Majo no Parade |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Minegishi, 峰岸由香里, みねぎし ゆかり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alisa Crowley
Profile
Anime girl Alisa Crowley is a character from Natsu no Majo no Parade.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Natsu no Majo no Parade