|
☰ Links
|
|
| ID | 80914 |
|---|---|
| Name | Kureha Kiritou |
| Other Names | 桐遠 暮羽 (きりとう くれは) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura no Mori † Dreamers |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kureha Kiritou
Profile
Anime girl Kureha Kiritou is a character from Sakura no Mori † Dreamers.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sdde joined |
| YuriNakamura987 joined |
8
5
Facebook 
Sakura no Mori † Dreamers