Emiru Shinomiya appears in Hypnosis Class Wonderful as an unsorted character with very long pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81170 |
|---|---|
| Name | Emiru Shinomiya |
| Other Names | 篠宮 えみる (しのみや えみる) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hypnosis Class Wonderful |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| Tags | school uniform, stockings, hat, bow, blunt bangs |
| Personality | |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emiru Shinomiya
Profile
Emiru Shinomiya is a character from Hypnosis Class Wonderful.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
17
12
Facebook 
Hypnosis Class Wonderful