Suzune Kusukawa is an unsorted character from P/A ~Potential Ability~ known for very long pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83061 |
|---|---|
| Name | Suzune Kusukawa |
| Other Names | 楠川 鈴音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | P/A ~Potential Ability~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 163cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 96cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 93cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzune Kusukawa
Profile
Suzune Kusukawa is a character from P/A ~Potential Ability~.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kirino22 joined |
4
3
Facebook 
P/A ~Potential Ability~