Ayame Kido is an unsorted character from Zettai Anji Marionette ~Saimin Fukushuu Game~ known for very long blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83367 |
|---|---|
| Name | Ayame Kido |
| Other Names | 城戸 彩愛 (きど あやめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Zettai Anji Marionette ~Saimin Fukushuu Game~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Kido
Profile
Ayame Kido is a character from Zettai Anji Marionette ~Saimin Fukushuu Game~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Zettai Anji Marionette ~Saimin Fukushuu Game~
SKyongmania faved
SKyongmania rated