One of the notable characters from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~, Rene Crestia Guran is recognized for very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83448 |
|---|---|
| Name | Rene Crestia Guran |
| Other Names | レーネ・クレスティア・グラン=グローザ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | dress, princess, opera gloves, tiara |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rene Crestia Guran
Profile
Rene Crestia Guran is a character from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
52
33
Facebook 
Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~