|
☰ Links
|
|
| ID | 83452 |
|---|---|
| Name | Makina Shindo |
| Other Names | 神堂 真姫菜, Lunatic Angel (ルナティック・エンジェル) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kinako Yatsuhashi, 八ッ橋きなこ, やつはし きなこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makina Shindo
Profile
Anime girl Makina Shindo is a character from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai....
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 0lucifer13 joined |
| cholelau joined |

Facebook 