Yuki Shindo appears in Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... as an unsorted character with medium-length blue hair, yellow eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 83454 |
|---|---|
| Name | Yuki Shindo |
| Other Names | 神堂 ユキ, Lunatic Ninja (ルナティック・ニンジャ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Risa Kimishima, 君島りさ, きみしま りさ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Shindo
Profile
Yuki Shindo is a character from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai....
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 