Tamaki Tsukidate is a character from Niizuma Koyomi featuring medium-length pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83556 |
|---|---|
| Name | Tamaki Tsukidate |
| Other Names | 月館 環, つきだて たまき |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Niizuma Koyomi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | dress, hat, twintails |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tamaki Tsukidate
Profile
Tamaki Tsukidate is a character from Niizuma Koyomi.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
1 
Facebook 
Niizuma Koyomi
ra2i3l faved