One of the notable characters from Kyon*uu Princess Saimin, Safina Tani Crusch is recognized for medium-length blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83665 |
|---|---|
| Name | Safina Tani Crusch |
| Other Names | サフィーナ・ターニ・クルシュ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Kyon*uu Princess Saimin |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Hazuki, 羽月理恵, はづき りえ |
| Tags | curtain bangs, medium eyes |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Safina Tani Crusch
Profile
Safina Tani Crusch is a character from Kyon*uu Princess Saimin .
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Farasha Awar Crusch
Daughter of Tamanna Crusch
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
10
2
2
Facebook 
Kyon*uu Princess Saimin