Kuzaha is a supporting character from Kyon*uu Princess Saimin known for short purple hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83666 |
|---|---|
| Name | Kuzaha |
| Other Names | クザハ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Kyon*uu Princess Saimin |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sora Karasuma, 烏丸そら, からすま そら |
| Tags | dark skin, medium eyes |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuzaha
Profile
Kuzaha is a character from Kyon*uu Princess Saimin .
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| eze joined |
10
32
Facebook 
Kyon*uu Princess Saimin