Dorothy appears in Mezase! Monmusu Idol ♪ as an unsorted character with medium-length blonde hair, green eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83743 |
|---|---|
| Name | Dorothy |
| Other Names | ドロシー, Dorothy D. Drago (ドロシー・D・ドラゴ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Mezase! Monmusu Idol ♪ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dorothy
Profile
Dorothy is a character from Mezase! Monmusu Idol ♪.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Mezase! Monmusu Idol ♪