One of the notable characters from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls, Masaru Daimon is recognized for short red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84123 |
|---|---|
| Name | Masaru Daimon |
| Other Names | 大門 大 |
| Role | Antagonist |
| Primary Assignment | Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Megumi Han, 潘めぐみ, はん めぐみ |
| Voiced By | Tara Jayne, Tara Sands, |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 131cm |
| Weight | 35kg |
| Birthday | May 7 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 60cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Masaru Daimon
Profile
Masaru Daimon is a character from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls.
They have been indexed as Male Child with Blue eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Male | (Unknown) |
| Eye Color | Blue | (Unknown) |
| Hair Color | Red | (Unknown) |
| Hair Length | To Neck | (Unknown) |
| Apparent Age | Child | (Unknown) |
| Animal Ears | No | (Unknown) |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MeiMeiMei joined |
| Ggnoobg joined |

Facebook 
Danganronpa (Series)