Uzuki is an unsorted character from Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~ known for short blue hair, blue eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84237 |
|---|---|
| Name | Uzuki |
| Other Names | 卯月(うづき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 95cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Uzuki
Profile
Uzuki is a character from Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ppc69 joined |

Facebook 
Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~