Risa Majime is one of the main characters from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen known for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84591 |
|---|---|
| Name | Risa Majime |
| Other Names | 馬締 理紗 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsuka Hano, 波野夏花, はの なつか |
| Tags | labcoat, nurse |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 119cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Risa Majime
Profile
Risa Majime is a character from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
Profile
Masato's older sister-in-law, and a woman who is Ichiou Academy's health and physical education teacher as well as insurance doctor.In both public and private she's strict with Masato, but this a reflection of her love for Masato.
She's feared like she's a demon teacher, but now and then when she's depended on it stimulates her maternal instincts and she becomes affectionate.
Housework isn't her cup of tea, and she leaves all of it to Masato.
She also has a bad drinking habit, when she gets drunk she enters Sexy Mode and starts getting involved with Masato.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |
3
65
16
55
Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen