One of the notable characters from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen, Minami Hiragishi is recognized for medium-length blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84599 |
|---|---|
| Name | Minami Hiragishi |
| Other Names | 平岸 みなみ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Haruna Kirishima, 霧島はるな, きりしま はるな |
| Tags | spiky bangs, school uniform, ahoge, twintails |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minami Hiragishi
Profile
Minami Hiragishi is a character from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Marksienes joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen