Kimika Juugoshima is a supporting character from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen known for very long orange hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84600 |
|---|---|
| Name | Kimika Juugoshima |
| Other Names | 十五島 きみか |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Risa Kimishima, 君島りさ, きみしま りさ |
| Tags | backpack, tank top, mini skirt |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kimika Juugoshima
Profile
Kimika Juugoshima is a character from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen