One of the notable characters from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen, Eiko Yonesato is recognized for long blue hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84613 |
|---|---|
| Name | Eiko Yonesato |
| Other Names | 米里 影子 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Nanase, 七瀬あかり, ななせ あかり |
| Tags | ponytail, school uniform |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eiko Yonesato
Profile
Eiko Yonesato is a character from Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Ero Appli Gakuen