One of the notable characters from Itsu made mo Ore wa Mama ni Koishiteru!, Sakurako Shinomiya is recognized for very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84694 |
|---|---|
| Name | Sakurako Shinomiya |
| Other Names | 四宮 桜子 (しのみや さくらこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Itsu made mo Ore wa Mama ni Koishiteru! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Amane Shiina, 椎那天, しいな あまね |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
| Age | 39 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurako Shinomiya
Profile
Sakurako Shinomiya is a character from Itsu made mo Ore wa Mama ni Koishiteru!.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |
18
12
Facebook 
Itsu made mo Ore wa Mama ni Koishiteru!