One of the notable characters from Kenka ga Tsuyokute Cool de Tsuyoki no Furyou Kanojo ga Yowai Boku o Kabatte Kegasaremasu, Nagisa Tachibana is recognized for very long blue hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84787 |
|---|---|
| Name | Nagisa Tachibana |
| Other Names | 橘渚(たちばななぎさ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kenka ga Tsuyokute Cool de Tsuyoki no Furyou Kanojo ga Yowai Boku o Kabatte Kegasaremasu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Tachibana
Profile
Nagisa Tachibana is a character from Kenka ga Tsuyokute Cool de Tsuyoki no Furyou Kanojo ga Yowai Boku o Kabatte Kegasaremasu.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Kenka ga Tsuyokute Cool de Tsuyoki no Furyou Kanojo ga Yowai Boku o Kabatte Kegasaremasu