Akari Himezawa appears in Yareruko! Densha Ecchi as one of the main characters with medium-length brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85165 |
|---|---|
| Name | Akari Himezawa |
| Other Names | 姫沢 あかり |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yareruko! Densha Ecchi |
| Media Type | ova |
| Voiced By | Marika Tanaka, 田中 茉理花, たなか まりか |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 100cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 98cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Himezawa
Profile
Akari Himezawa is a character from Yareruko! Densha Ecchi.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
Profile
Serious, obedient and easily pressured. And actually she loves sex. Although she doesn't have the courage to get a boyfriend so she gets by with everyday masturbation.Compared to her classmates her breasts have grown and she's ashamed of them. Due to this appearance she often has experiences with molesters. So far she's been molested 34 times.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
2
2
Facebook 
Yareruko! Densha Ecchi