Fuyune Fuchigami appears in Dokusen Saimin "Watashi o Suki ni Shite Ii kara, Ano Ko mo Mechakucha ni Shite!" as an unsorted character with very long black hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 85226 |
|---|---|
| Name | Fuyune Fuchigami |
| Other Names | 淵上 冬音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dokusen Saimin "Watashi o Suki ni Shite Ii kara, Ano Ko mo Mechakucha ni Shite!" |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 17 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 157cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuyune Fuchigami
Profile
Fuyune Fuchigami is a character from Dokusen Saimin "Watashi o Suki ni Shite Ii kara, Ano Ko mo Mechakucha ni Shite!".
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |

Facebook 
Dokusen Saimin "Watashi o Suki ni Shite Ii kara, Ano Ko mo Mechakucha ni Shite!"