Makoto Anyouji is an unsorted character from Fairy tale on the clouds known for very long blonde hair, green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85325 |
|---|---|
| Name | Makoto Anyouji |
| Other Names | 安養寺 真琴(あんようじ まこと), Mako-chan (まこちゃん) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fairy tale on the clouds |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayana Kyou, 京 亜耶奈, きょう あやな |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makoto Anyouji
Profile
Makoto Anyouji is a character from Fairy tale on the clouds.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Fairy tale on the clouds
SKyongmania faved
SKyongmania rated