Ui Inaba is a character from Killing Bites featuring long pink hair, red eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 85408 |
|---|---|
| Name | Ui Inaba |
| Other Names | 稲葉 初 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Killing Bites |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| Tags | bunny ears |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Bust | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ui Inaba
Profile
Ui Inaba is a character from Killing Bites.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 41 | Add
|
0 likes
The Destroyal? |
|
0 likes
and my family and friends always made fun of me. |
|
0 likes
She shoots stuff out of her eyes! |
|
0 likes
-Uh. -Um... |
|
0 likes
She's so fast. |
|
0 likes
Bait? |
|
0 likes
Ow, ow, ow, ow! |
|
0 likes
I will be able to get back my reputation? |
|
0 likes
Could I have this then? |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Killing Bites
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|
60
50
Facebook
Play Voice Sample

SKyongmania faved
SKyongmania rated